ניהול כספים במיקור חוץ

ניהול הכספים וחשבות הם חלק אינטגרלי בכל ארגון, קטן כגדול. בארגונים גדולים, מחלקת כספים ענפה, אשר בראשה עומד CFO, שהוא בעצם יהיה יד ימינו של מנכ”ל החברה.
בארגונים קטנים לא תמיד יהיה צורך/ כדאיות בחשב או סמנכ”ל כספים במשרה מלאה, שכן היקף הפעילות הפיננסית וניהולה לא יצדיקו משרה כזו. במקרים כאלה.

לא כדאי לוותר על ניהול כספים מקצועי ואיכותי, קל וחומר להתפשר על רמת הניהול, אלא ניתן לבצע את כל הניהול הפיננסי של החברה במיקור חוץ.

למה הכוונה במיקור חוץ או אאוטסורסינג?
הכוונה היא לקבל שירותי ניהול כספים וחשבות מגורם חיצוני מקצועי בהיקף שעות חודשי מוגדר בהתאם לצורך ולפעילות הפיננסית של כל ארגון.  השירותים שיקבל כל ארגון יכללו את כל מה שהוא זקוק לו, החל ממתן הנחיות וניהול של הנהלת החשבונות וחשבות שכר ועד לכתיבת תקציב, בקרה תקציבית לפי מרכזי רווח, ניתוח דו”חות כספיים וכתיבת תוכניות עסקיות לצורך קבלת אשראי, ערבויות, יצירת שיתופי פעולה, מיזוגים ועוד. באופן זה ייהנה הארגון מניהול כספים מקצועי בהיקף שעות מותאם פעילות, מבלי להתפשר על האיכות ומבלי להעמיס על מצבת כוח האדם של הארגון עלויות שכר מלאות של מנהל כספים.

 

ניהול כספים בהתאמה אישית
חברתנו מציעה שירות ניהול כספים מקיף לחברות שזקוקות לאיש כספים בעל ניסיון. השירות והייעוץ  יהיו בהתאם לצרכי החברה, גודלה ואופייה. מעבר לניהול תזרים מזומנים, בניית מאזנים ותקציבים אנחנו מציעים שירותים הכוללים התנהלות מול הבנקים וניתוחים מקיפים של רווחיות החברה ופעילותה הכלכלית. במקרה הצורך נוכל לסייע גם בניהול משא ומתן עם ספקי החברה.

 

ניתוח פעילות פיננסית
בנוסף, אני מציעים שירות סיוע בקבלת החלטות פיננסיות, ניתוח פעילות החברה וההשלכות הפיננסיות של פעילות זו בהווה ובעתיד, טיפול בסוגיות משפטיות פיננסיות וניתוח תרחישים עתידיים בכדי שהחברה תוכל לקבל החלטות מושכלות ונכונות מבחינה עסקית ורווחית. מעבר לכך, נוכל לדווח לדירקטוריון החברה על המצב הפיננסי הכולל של החברה.

במידת הצורך נסייע בקביעת אסטרטגיה פיננסית לחברה שתהיה תואמת ומשלימה לחזון החברה והמטרות שלשמה היא פועלת. מעבר לאסטרטגיה פיננסית, נסייע בקביעת נהלי עבודה, אשר יתאימו לאופי החברה ולאופן הניהול שלה.

 

ניהול פיננסי נכון יכול להזניק כל חברה קדימה, ניהול שאינו מספיק מקצועי יכול להפיל חברות. לכן אל תתפשרו, למען החברה שלכם, אם אין צורך במנהל כספים פנימי, דאגו למנהל כספים מקצועי במיקור חוץ.